• Yazar

''Tarihini Belirlesin, Adayımızı Belirleriz''CHP Lideri Kılıçdaroğlu, “Adayımızın kim olduğunu açıklamamız için ‘Ben erken seçim istiyorum, sandığı getiriyorum. Bay Kemal, gel sen de oy kullan’ demesini bekliyoruz. Söylemiyor” diyerek belirtti.


CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın “İktidara talipler ama daha aday belirleyemiyorlar. Vizyonları yok” sözlerine yanıt verirken, “Seçim tarihini belirlesin, biz adayımızı belirleyeceğiz. Hem seçim tarihini belirlemiyor hem kalkmış, ‘Adayınız kim?’ ‘Sandığı getiriyorum. Bay Kemal, gel sen de oy kullan’ demesini bekliyoruz. Söylemiyor” diyerek belirtti. Tıp fakültesi öğrencisi Enes Kara’nın ölümüyle ilgili de konuşan Kılıçdaroğlu, “Yüreğimde bir şeylerin koptuğunu gördüm. Yurt yapmak devletin görevidir. Bu tür dramları yaşamak istemiyoruz” diyerek belirtti. Kanaat önderleri, muhtarlar ve sivil toplum kuruluşları temsilcileriyle toplantı yapmak için dün Zonguldak’a gelen Kılıçdaroğlu, gazetecilerin sorularını da yanıtladı.


''Bu Fotoğrafın Muhatabı'''

HDP Milletvekili Semra Güzel’in PKK’lı teröristle olan fotoğraflarına sessiz kaldıkları yönündeki eleştirilere ilişkin soruyu da cevaplayan Kılıçdaroğlu, “Bu fotoğrafı gördüğümde sordum, ‘Ne zaman çekilmiş?’ diyerek belirtti. Bunların İmralı’ya masa attıkları dönemde, açılım döneminde o fotoğraf çekilmiş. Dolayısıyla bu fotoğrafın muhatabı, sorunun muhatabı, doğrudan doğruya Erdoğan’dır” diyerek belirtti.

Kılıçdaroğlu Zonguldak’taki 1.5 milyar tonluk kömürün de çıkarılması gerektiğini açıkladı.


''Çıksın Karşıma''

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, teröristlerle işbirliği yapan siyasetçiler olduğunu söylemesiyle ilgili Kılıçdaroğlu şöyle konuştu: “Allah aşkına gidip İmralı’da masaya oturan kimdi? Şimdi İmralı’nın postacılığına soyunmuş, öyle anlaşılıyor. Posta memuru mu kendisi? Millet tahammül edemiyor. Gidecek. Beni suçluyor. Çıksın karşıma. Gidecek, beni suçluyor. Suçlamasına gerek yok, çıksın karşıma” dedi.


Emekliye İki İkramiye

Kılıçdaroğlu, hedeflerinin emekliye iki maaş ikramiye olduğunu söyleyerek, “EYT’liler niye şikâyetçi? Ne kadar çok çalışırsanız, o kadar düşük emekli aylığı alacaksınız. Çok prim ödersen, daha düşük emekli aylığı alıyorsun. O nedenle emekli hakkını dolduran kişi, işinden ayrılıyor. Bunun düzelmesi lazım. Bunun için mücadele edilmesi lazım” diyerek belirtti.