• Yazar

Ticaret Bakanı Mehmet Muş'tan Döviz Kurları Açıklaması!Ticaret Bakanı Mehmet Muş, döviz kurlarındaki düşüşün ardından, bu durumu fiyatlamalara yansıtmayanlar hakkında çarpıcı açıklamalarda bulundu. Bakan Muş, fırsatçılara göz açtırılmayacağını belirterek, ihlalde bulunanların en ağır şekilde cezalandırılacaklarını açıkladı.


Başkan Erdoğan Yeni Sistemi Duyurdu: Döviz Kurları Sert Düştü

Başkan Recep Tayyip Erdoğan'ın kabine toplantısı sonrası duyurduğu 'Döviz endeksli TL mevduat' (Kur korumalı TL mevduat) sistemi sonrası döviz kurları sert düştü. Ticaret Bakanı Mehmet Muş, döviz kurlarındaki geri çekilmesinden sonra bu gerilemeyi fiyatlara yansıtmayanlara karşı denetimlerin artarak süreceğini ifade etti.


Başkan Muş: En Ağır Cezaları Vereceğiz

Bakan Muş sosyal medya hesabı Twitter'dan yaptığı açıklamada, "Döviz kurlarındaki düşüşü, tedarik zincirinin her halkasında fiyatlara yansıtmayanlara karşı denetimlerimiz artarak devam edecek.Fırsatçılara göz açtırmayacağız. İhlalde bulunanlara hukuki çerçevede en ağır cezaları vereceğiz. Vatandaşımızın hakkını-hukukunu kimseye çiğnetmeyiz" diye konuştu.