• Yazar

TSK'dan "Kış Kartalı" Hava Harekatı!Türk Hava Kuvvetleri Suriye ve Irak'ta PKK terör örgütüne hava harekatı düzenledi. Milli Savunma Bakanlığı'nın resmi Twitter hesabından yapılan paylaşımda, ''Teröristlerin inleri başlarına yıkılıyor'' diyerek belirtti. Türk Silahlı Kuvvetleri, PKK terör örgütüne yönelik bir hava saldırısı düzenledi. Askeri savaş uçakları Irak'ta Mahmur Kampı, Sincar bölgesi ile Suriye'de Haseke'nin Derik kasabasını hedef aldı.


Bakanlık'tan Operasyon Açıklaması

Milli Savunma Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, ''PKK/KCK/YPG ve diğer terörist unsurları etkisiz hale getirerek; Irak ve Suriye Kuzeyinden halkımıza ve güvenlik güçlerimize yönelik terör saldırılarını bertaraf etmek ve hudut güvenliğimizi sağlamak maksadıyla; Birleşmiş Milletler Antlaşmasının 51'inci maddesinden doğan meşru müdafaa haklarımız doğrultusunda, Irak ve Suriye Kuzeyinde bulunan ve teröristler tarafından üs olarak kullanılan Derik, Sincar ve Karacak bölgelerindeki terör yuvalarına karşı Kış Kartalı Hava Harekâtı icra edilmiştir.


''Sözde Karargah Eğitim Kampları Hedef Alınmıştır''

İcra edilen Kış Kartalı Harekâtı'nda ülkemizi, milletimizi ve hudut güvenliğimizi tehdit eden teröristlere ait barınak, sığınak, mağara, tünel, mühimmat depoları ve sözde karargah ve eğitim kampları hedef alınmıştır. Harekâtın planlama ve icrasında, sivil halkın can ve mal güvenliği ile çevrenin korunması konusunda azami hassasiyet gösterilmiştir. ?Büyük oranda yerli ve milli mühimmat kullanılan harekât sonrası tüm uçaklarımız emniyetle üslerine dönmüştür. ?Asil milletimizin bağrından çıkan Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından ülkemizin ve milletimizin güvenliği için terörle mücadeleye en son terörist etkisiz hale getirilinceye kadar azim ve kararlılıkla devam edilecektir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur'' diyerek ifade etti.