top of page

Uzungöl Beyaz Gelinliğini Sonunda Giydi


Uzungöl, sonunda sessizliğini bozarak beyazlara büründü. Çam ağaçlarının beyaz örtüyle kaplandığı Uzungöl’de, doyumsuz bir manzara ortaya çıktı.

Kalabalıktan Uzak

Özellikle pandemi zamanında doğayla iç içe ve kalabalıktan uzak bir ortamda vakit geçirmek isteyenler tarafından bu muhteşem yer tercih edilmektedir. Tabiat Parkı ilan edilen göl, her sene yerli ve yabancı çok sayıda ziyaretçilerine ev sahipliği yapıyor.

Yaklaşık 15 Cm!

Çaykara ilçesine yaklaşık olarak 20 kilometre uzaklıkta yer alan, doğal güzellikleriyle Doğu Karadeniz Bölgesi’nin doğa harikası turizm merkezi Uzungöl, karın yağmasıyla beraber beyazlara büründü. Otantik mimarisi, dik yamaçları ve muhteşem orman örtüsünün bir arada bulunduğu Uzungöl’de kar kalınlığı yaklaşık 15 santimetreye kadar çıktı. Kar yağışının devam ettiği turizm merkezi, karın ve doğanın tadını çıkarmak isteyen misafirlerine ev sahipliği yapıyor.

‘Dular Kabul Oldu’

Uzungöl’ü ziyarete gelen Hanife Keskin, “Antalya’da yaşıyoruz. Buraya tatil için dün geldik. Gelirken dua ediyorduk kar yağsa da görsek diye. Sabah uyandığımızda bu güzel manzara beyaza bürünmüştü. Dualarımız kabul oldu. Çocuklarım ilk kez kar görüyorlar. Herkese buraya gelmelerini tavsiye ediyorum” dedi.

Uzungöl Beyaz Gelinliğini Sonunda Giydi

‘Karda Eğlenmeye Geldik’

Karın keyfine varmak için burayı ziyarete geldiklerini söyleyen Muhammet Samur ise, “Karın yağdığını duyunca sabah erken saatlerde Uzungöl’e geldik. Burası gerçekten çok güzel. Cennet gibi bir yer. Eşsiz manzaralar sunuyor ziyaretçilerine. Karın tadını çıkartıyoruz. Bol bol fotoğraf ve video çekiyoruz sosyal medyada paylaşabilmek için. Pandemiden dolayı gelemeyen tanıdıklarımız var. Onları da görüntülü arayarak bu güzel manzarayı onlarla paylaşıyoruz” dedi.


Uzungöl Nerede?

Trabzon ilinde bulunan bir heyelan set gölü olan göl, Çaykara ilçesinin Uzungöl mahallesinde yer alıyor. Çaykara ilçesine yaklaşık olarak 20 km uzaklıkta ve 1250 metre yükselikte yer alan göl, özellikle Doğu Karadeniz’in gözde turizm mekanıdır. Yaklaşık 1000 metre uzunluğunda, 500 metre genişliğinde olan gölün en derin yeri ise 15 metredir.


Uzungöl’e Nasıl Gidilir?

Gölü ziyaret etmek isteyenler Trabzon Uzungöl kaç km sorusunun cevabını da araştırıyor. İki bölgenin arası yaklaşık 100 km’dir. Genellikle Çömlekçi’den kalkan araçlarla bölgeye ulaşım sağlanabiliyor. Trabzon’dan gidecekler ise ilk olarak Of ilçesine, sonrasında da Solaklı Deresi’nin batısından tabelalarını takip ederek beldeye varabiliyor.

#Uzungöl

Yorum Formu
bottom of page