top of page

Westworld


Yapay zekanın sonuna kadar heyecan uyandırdığı HBO dizisi son yıllara damga vurmuş durumda. Dizi 1800 yıllarda kurulmuş bir vahşi batı platformunda geçmekte. Simülasyon kullanarak para yatıran kullanıcılara yapay zeka sayesinde elektronik mankenlerle bir deneyim yaşama şansı veriyor. Günlük hayattan adeta bir farkı olmayan bu durum farklı karakterdeki zenginlerin ilgisi çekmekte ve gerçek dünyada yapamadıkları veya yaşayamadıkları her anı bu yapay ortamda gerçekleştirme şansı yakalıyorlar. Bunlarla beraber devam eden hikayede çeşitli maceralar ve gerilimli dakikalar yaşanmakta. Zaman zaman gerçeklilik algısını zorlayan dizi bir çok yönü ile izleyiciyi düşündürmeye başarmakta.


Dizinin en heyecan verici kısmı kadrosu. Bir dizide usta oyuncu Anthony Hopkins’i görecek olmak, öncelikle yapımın ne kadar doğru olduğunu gösteriyor. Bir diğer usta oyuncu Ed Harris, The Wrestler, Across the Universe, Thirteen gibi yapımlardan tanıdığımız Evan Rachel Wood, Superman Returns, X-Men filmlerinden tanıdığımız James Marsden,  gibi oyuncular Hopkins’e eşlik ediyorlar.


İlerleyen sezonları şimdiden izleyici bağlamış gözüküyor. Merak uyandıran bölümlerin fragmanları binlerce kullanıcı tarafından izlenilmiş durumda. Bu heyecanı giderek arttıracakları ortada. İzleyiciler ilerleyen sezonlarda beklentiyi arttırmış durumda.

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör
Yorum Formu
bottom of page