top of page

Yatırımcılar Erdoğan’ın Açıkladığı Destekten Memnun

Alışveriş Merkezleri ve Yatırımcılar Derneği, Esnaflar, Erdoğan’ın açıkladığı destekten memnun.

Alışveriş Merkezleri ve Yatırımcılar Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Altaş, “İş yeri kiralamalarında uygulanan KDV indiriminin süresinin uzatılması, yeme-içme, konaklama, yolcu taşımacılığı gibi birçok sektördeki KDV indirimlerinin devam etmesi, esnafa kira desteği sunulması gibi birçok desteği içeren önlemler memnuniyet verici” diye yanıtladı.

Hüseyin Altaş, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı’nın sonrasında salgınla mücadele kapsamında ekonomiyi ferahlatmak için söylediği müjdelere ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Hüseyin Altaş, iş yeri kiralamalarında uygulanan KDV indiriminin süresinin uzatılması, yeme-içme, konaklama, yolcu taşımacılığı gibi birçok sektördeki KDV indirimlerinin devam etmesi, esnafa kira desteği sunulması gibi birçok desteği içeren önlemlerin memnuniyet verici olduğunu söyledi.

Yatırımcılar Erdoğan'ın Açıkladığı Destekten Memnun


İçinde bulunduğumuz Pandeminin birçok sektörü olumsuz etkilediğini ifade eden Hüseyin Altaş, “Devletimizin uyguladığı ekonomik destekler bu olumsuz etkilerin bir nebze de olsa azaltılması açısından çok önemlidir. Bizler de alışveriş merkezleri olarak salgının ilk günlerinden itibaren olduğu gibi perakendecimize imkanlarımız ölçüsünde destek sunmaya devam ediyoruz.” diye söyledi.

“%70 ORANINA VARAN İNDİRİMLER”

Hüseyin Altaş, örneğin yayınlanan genelgelerle faaliyetleri durdurulan sinema, çocuk eğlence merkezi ve benzeri işletmelerden kira almayan AVM yatırımcısının, sektörlere göre her kiracı özelinde %70 oranına kadar varan indirimler sunduğunu anımsatarak, sözlerini şöyle devam ettirdi:

“Bu destekler kapsamında paydaşlarımız olan başta perakende ve yeme-içme sektörlerinde faaliyet gösterenler olmak üzere kiracılarımıza üyelerimiz tarafından şimdiye kadar 5 milyar lirayı aşkın kira desteği alışveriş merkezi yatırımcıları tarafından verilmiştir. Kamu otoritesince alınan tedbirler süresince istihdamın ve ekonomik faaliyetlerin korunması adına, paydaşlarımız olan kiracılarımıza önümüzdeki dönemde de üyelerimizin elinden gelen desteği her kiracı özelinde oluşturarak vermeye devam etmesini de tavsiye ediyoruz. Perakendecisine destek için elini taşın altına koymaktan çekinmeyen ve her türlü desteği sağlamaya gayret eden AVM yatırımcısı olarak bizler, benzer yaklaşımın finans kuruluşları tarafından yatırımcılarımıza gösterilmesinin, bu sürecin sektörümüz ve ülke ekonomisi üzerindeki olumsuz etkilerini en kısa sürede ortadan kaldırmak adına hayati önem arz ettiğini de vurgulamak isteriz.”

Hüseyin Altaş, açıklanan tüm bu olumlu tedbirler ve yardımlar açısından sektör adına başta Cumhurbaşkanı Erdoğan olmak üzere devlete şükranlarını sundu.


#EsnafaKira

Yorum Formu
bottom of page