Yeni Büyümenin Sırrı: E-Ticaret ve E-İhracatAnkara Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Gürsel Baran, Türkiye’de özel sektörü e-ihracata yönlendirmek ve e-ticareti geliştirme için düzenlemeler yapıldığını belirterek, Türkiye’nin büyüme ve ihracat hedeflerine ulaşmasında, e-ticaret ve e-ihracat başrol oynayacağını dile getirdi. Bu sayede küresel piyasada rekabet edebilecek konumda yer alacağımızı belirtti.


Türkiye hem kobilerine hemde dış ticarete yönelmek isteyen tüm yatırımcılara büyük kolaylıklar sağlamakta kararlı. Konum, İnternet kullanım rakamları ve hızla yükselen genç nüfus artışı ülkelerin kalkınmasında ve yeni istihdamlara yönelmesinde temel rol oynamakta. Yeni kulvarların oluşması yeni fikirlerin ve AR-GE alanlarının faaliyetleri daha da arttırması anlamına gelmekte. E - Ticaret aynı zamanda müşteriye kolay ulaşma ve toplu üretim imkanları sayesinde maliyetleri oldukça düşürmekte. Bu sayede ulaşım, reklam ve çalışanlar gibi diğer faaliyet alanlarına da büyük katkı sağlamakta. Artık kolaylıkla bir kıtadan bir başka kıtaya pazar satışı yapılabiliyor.


2022 hedefleri arasında ticaret ile ilgilenen her bir KOBİ'ye ihracat alanına yöneltmek. Faaliyet alanını geliştirirken bir yandan da Türkiye'ye istihdam sağlayarak kalkınmaya katkı sağlamak. Bu açıdan E - Ticaret ve E - İhracat büyük önem taşımakta. Çağı yakalamak oldukça önemli bir hal almış durumda.

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör