Yeni Gözde Kapadokya2020 yılı itibari ile kış turizmine girmiş bulunuyoruz. Kapadokya hem kış hem yaz dönemlerinde sunmuş olduğu çeşitli imkanlarla her yaştan kesime hitap etmeyi başarmış durumda. Konaklama imkanlarının dönemin taş yapıları kullanılarak oluşturulmuş olması konak yapısının hala devam ediyor olması ziyaretçileri oldukça memnun ediyor. Balon turizminin en yoğun yaşandığı yer olan Kapadokya yerli turistlerin ilgisini çektiği kadar yabancı özellikle uzak doğulu turistlerin gözdesi durumunda. Bunların yanı sıra kampçıların uğrak yeri olmuş vaziyette. Gençlerin günü birlik ziyaretleri sırasında doğal yaşamın içerisinde adeta bir inci gibi görünen Kapadokya tercihlerinin ilk sırasında gelmekte.


Kapadokya bölgesini 2020 yılında 4 bucuk milyon bin yerli ve yabancı turistin ziyaret etmesi bekleniyor. TÜRSAB Kapadokya Temsil Kurulu Başkanı (BTK) Talip Aldemir 2020 yılında hedeflerinin yüksek olduğunu ifade ederek 4 milyon turist olduğunu aktardı. Arazi araçları ile yapılan turlar ile eğlenceli dakikalar yaşanabiliyor.


Özellikle peri pacaları doğal kalıntıları sayesinde güzel bir anı bırakmak için gezilmesi gereken yerler arasında. Karların beyazları arasında adeta huzur dolu bir ortam. Ulaşımın kolaylıkla sağlandığı Kapadokya konaklama fiyatları ile de uygun seviyede. Sıcak hava balonları ile günün erken saatlerinde görkemli bir manzara ile tüm Kapadokya'yı gökyüzünden seyredebilirsiniz. Onlarca balon gökyüzünde adeta dans ediyorlar. Turizm cenneti Kapadokya.