Yeni Gözde Van Gölü Expresi


İnstagram ve sosyal paylaşım platformları tren seyahatini tekrar canlandırdı. Bir çok insan doğayı yakından izleme fırsatı bulurken harika manzaraları görme şansı yakalıyor. Devlet demir yolları oluşan bu ilginin farkında ve çeşitli yatırımlarla bu durumu destekliyor. Aynı zamanda trenlerin geçtiği yerlerdeki sosal ve ekonomik kalkınmada etkisi oluyor. van Gölü Ekspresi güzergahı gözde rotalardan.


Ankara'dan sonra Kırıkkale, Kayseri, Sivas, MalatyaElazığ, Bingöl ve Muş güzergahı üzerinden Bitlis'in Tatvan ilçesine gelen tren güzergahında, doğanın güzelliklerini ve bölgelerdeki eşsiz yaşantının tecrübe edilmesini sağlıyor. Türkiye genelinde 6 ekspres bulunuyor. Doğu Ekspresi, Van Gölü Ekspresi, Boğaziçi EkspresiGöller EkspresiToros Ekspresi ve Pamukkale Ekspresi. Son yıllarda giderek artan önemli kültür turizmin başında gelmekte.


Trende bulunan yolcu kabinlerinde ise farklı bir ambiyans bulunmakta. Bir çok genç farklı guruplar ile yolculuk ederek sosyalleşme sağlamakta ve yolculuğu daha cazip hale getirmekte. Şu an için tercih edenler genellikle üniversite öğrencileri. Kamp hayatının yanında güzel bir aktivite.