• Yazar

Zabıta Amirinin Market Yetkilisine Söylediği Sözler Denetime Damga Vurdu!Son dönemde gıda fiyatlarına zam üstüne zam gelmiş vatandaşın alım gücü zayıflamıştı. Dolardaki gerileme sonrası herkes, fiyatlarda bir düzeltme yapılmasını bekler oldu.


Cumhurbaşkanı Erdoğan Çağrı Yaptı

Cumhurbaşkanı Erdoğan da "Bu milleti kimsenin sömürmeye hakkı yoktur. Dolar yükselince fiyat yükseltenlerden aynı hızda indirim yapmasını bekliyoruz" diyerek seslenmişti.


Marketler Tek Tek Denetleniyor

Vatandaşın belini büken fiyatlar sonrası tüm Türkiye'de marketlere yönelik denetimler başlatıldı ve etiketler tek tek mercek altına alındı. Ankara'nın Polatlı ilçesinde gerçekleştirilen market denetimlerine bir zabıta amirinin sözleri olay oldu.


"Ya Bu Fiyatları Düzeltecekler Ya Da Ekmek Yiyemeyecekler"

Etiketleri incelediğinde haksız fiyat artışı tespit eden zabıta amiri, market yöneticisine "Her gün zam mı yapılıyor?" diye sordu. Market yöneticisi ise "Zamları ben belirlemiyorum ki. Bana merkezden geliyor" diyerek yanıt verdi. Bunun üzerine zabıta amiri, "O merkeze söyleyin bu kafayla devam ederlerse Polatlı da onlara ekmek yok. Ruhsat iptaline kadar gider. Ya bu fiyatları düzeltecekler ya da Polatlı da ekmek yiyemeyecekler" diyerek belirtti.


"Vatandaşın Yanında Olmazsanız Bizi Karşınızda Bulursunuz"

Zabıta amiri bir başka market sorumlusuna ise "Bu zor zamanlarda kış gününde vatandaşın yanında olmazsanız bizi karşınızda bulursunuz. Bu armut çiftçide bir TL, siz dört TL'ye alıyorsunuz burada 8 TL'ye satıyorsunuz. Bu hak mı adalet mi? Bu düzen talan düzeni biz bu düzene müsaade etmeyeceğiz" diyerek açıklamalarda bulundu.