top of page

Zoom Uygulamasına E-Mail Özelliği Geldi

Zoom Nedir ? Dijital bir toplantı gerçekleştirmek isteyen kişilerin bir araya gelerek diledikleri isimlerle çoklu olarak görüntülü sohbet gerçekleştirmesini sağlayan uygulamaya zoom denir. Zoom uygulamasına, yeni dönemin toplantı sistemi olarak isimlendirilebilir. Bu dönemde çok işe yarayan uygulama nasıl kullanılır. İlk olarak zoom.us adlı sitenin kendi ana sayfasını açıyoruz. Açılan ekran üzerinden Sign Up Fire seçeceğine tıklıyoruz. Daha sonra çıkan ekrana mail adresimizi yazıyoruz. Mailinize bir doğrulama linki gelicektir. Mail adresine gelen doğrulama linkini aldıktan sonra download & run zoom deyip programı indirme işleminizi tamamlayabilirsiniz.

Bu aşamadan sonra  toplantı oluşturmak istediğiniz kişileri gruba ekleyebilir ve davetlerle toplantılarını gerçekleştirebilirsiniz. Peki Toplantıya Herkesi Almak İstemeseniz Nasıl Bir Yol İzleyeceksiniz ?

Waiting room kelime anlamı bekleme odası demektir. Bekleme odasını aktif edin (Enable waiting room). Bu sayede kişiler önce bekleme odasına alınır. Siz bekleme odasındaki kişilerden istediklerinizi görüşmeye, derse, toplantıya dahil edersiniz.

Eğitimin uzaktan yapılmasıyla zoom programı daha aktif kullanılmaya başlandı. Peki online dersler için süreç nasıl işliyor. Online dersler için Zoom uygulamasına indirdikten hemen sonra  ana ekran üzerinde yer alan ifadeler kısmında Online ders yapmak için tıkla, Yeni bir online derse katılma, ders planlama gibi farklı seçenekler yer alıyor. Öğretmenler online ders yapmak için new meeting, yeni bir online derse katılmak isteyen öğrenciler Join, Ders planlama kısmı ise meetings seçenekleriyle giriş sağlarlar.

Zoom’a Gelen Yenilikler Nelerdir ?

Corona virüs salgını nedeniyle dünyanın dört bir yanında milyonlarca kişi evden çalışmaya başladı. İnsanların evden çalışmaya başlaması ile birlikte ise online toplantılar yapabileceğiniz uygulamalar kısa süre içinde hatırı sayılır bir şekilde artış gösterdi.Zoom uygulamaların en dikkat çekici olanı. 9 yıl önce kurulmuş olan ve aralık 2019’da 10 milyon kullanıcıya hizmet veren uygulama kısa zamanda 300 milyon kullanıcı rakamına ulaştı. Pandemiden en karlı çıkan uygulamaların başında gelen Zoom. Yeni özellikleri bünyesine eklemeye hazırlanıyor. Engadget’ın şirketine yakın kaynaklardan gelen habere göre: Zoom uygulamasına görüntülü görüşmenin yanı sıra elektronik posta ve takvim hizmeti de verecek. Henüz konuyla ilgili Zoom’dan resmi bir açıklama bulunmamaktadır. Ancak aynı habere göre, zoom söz konusu yeni özellikler için çalışmalara başlamış durumda. Engadget’ın ulaştığı bilgiye göre Zoom’un elektronik posta hizmeti 2021 yılında kullanıcıların hizmetine sunulacak.

#zoom

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör
Yorum Formu
bottom of page